WERDYKT KONKURSU PLASTYCZNEGO

WERDYKT
Jury Konkursu Plastycznego
„Anieli grają dla Hospicjum”
wydany dnia 8 grudnia 2017 r. w Gdańsku
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

 Na konkurs zgłoszonych zostało 2119 prac z 109 szkół podstawowych, gimnazjów oraz warsztatów terapii zajęciowej Województwa Pomorskiego.

Organizatorem konkursu są: Fundacja Hospicyjna w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Jury obradowało w 5-osobowym składzie:

  • Joanna Czauderna-Szreter (MTG SA)
  • Anna Dranicka-Madejska (MTG SA)
  • Agata Setlak (MTG SA)
  • Michał Ostrogórski (MTG SA)
  • Dariusz Kowalikowski (MTG SA)

Nagrody w Konkursie zostały ufundowane przez miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna, Gazetę Wyborczą Trójmiasto, Radio Gdańsk oraz  Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

W kategorii klas 0-III

GRAND PRIX  otrzymuje:
Lidia Dawidowska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku

RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Maria Ołów, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku Kowalach
Michał Mazurowski, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku Kowalach
Melchior Piotrowski, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku Kowalach
Lena Koślak, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Gen. Józefa Hallera w Gdańsku
Eliza Gryń, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Gen. Józefa Hallera w Gdańsku
Piotr Bieliński, Zespół Szkół w Nowej Karczmie Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Majkowskiego
Anna Frąckowiak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim
Franciszek Marszałek , Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku
Maja Limon, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdyni

DYPLOMY za wysoki poziom artystyczny prac otrzymują:
Dominika Maszuta, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sławoszynie
Szymon Klahs, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sławoszynie
Julia Biecke, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sławoszynie
Emilia Waszczuk, Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku
Maciej Pukszta, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wejherowie
DYPLOMY zostaną przesłane pocztą.

W kategorii klas IV-VIII

GRAND PRIX  otrzymuje
Dawid Mikulak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach

RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Nikola Wasiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi
Isabel Hoppe, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie
Julia Pilarczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
Gabriela Lewandowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
Alicja Kochanowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
Wiktoria Dubielska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
Radek Jarocki, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdyni
Wiktoria Graczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

DYPLOMY za wysoki poziom artystyczny prac otrzymują:
Rozalia Rochoń, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince
Dawid Formela, Szkoła Podstawowa im. por. Jana Penconka w Gowinie
Karolina Zawadzka, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku Kowalach
Jakub Klasa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Marta Kaszuba, Ośrodek Edukacji Kaszubskiej- Szkoła Podstawowa na Głodnicy
Antoni Juszkiewicz, Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim
DYPLOMY zostaną przesłane pocztą.

W kategorii gimnazjum

GRAND PRIX  otrzymuje:
Oliwia Daniluk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach

RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Mateusz Mulica, Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku Kowalach
Klaudia Chomik, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Lęborku
Alicja Grabowska, Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach
Karolina Ossowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
Vanessa Wicher, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie

DYPLOMY za wysoki poziom artystyczny prac otrzymują:
Justyna Bączyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach
Magdalena Okrój, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Agata Okrój, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
Daria Marcisz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Lęborku
Dagmara Bluj, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach
Weronika Okuniewska, Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie
DYPLOMY zostaną przesłane pocztą.

W grupie warsztatów terapii zajęciowej

GRAND PRIX  otrzymuje
Tomasz Płotek, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy” w Bytowie

RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Agnieszka Malotka, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy” w Bytowie
Katarzyna Grzelecka, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy” w Bytowie
Urszula Wittbrodt, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy” w Bytowie
Anna Syldatk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gdańsku, Fundacja „Sprawni Inaczej”

DYPLOMY za wysoki poziom artystyczny prac otrzymują:
Tomasz Krawczyk, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku Oruni
Łukasz Jaśniewski, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku Oruni
Anna Król, Dom Pomocy Społecznej w Parchowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego
DYPLOMY zostaną przesłane pocztą.

Ponadto Jury postanowiło uhonorować listami gratulacyjnymi za wysoką wartość artystyczną nadesłanych prac oraz umiejętność rozwijania pasji twórczej Panią Małgorzatę Mikulak oraz Panią Grażynę Lemek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach.

Na tym posiedzenie zakończono. Jury spisało Werdykt Konkursu i podpisało go.


Pomaganie jest piękne!

Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna:
– korzystając z karuzeli, można będzie pomóc ośmioletniej Alicji – podopiecznej Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza, prowadzonego przez Fundację Hospicyjną. Środki zbierane będą na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla dziewczynki.
– odwiedzając natomiast stoisko Fundacji Hospicyjnej w Wielkiej Zbrojowni można będzie datkami wesprzeć zakup przenośnego pulsoksymetru dla podopiecznych Hospicjum im.  Dutkiewicza.
– datki pozyskiwane też będą dzięki pracom uczniów nadesłanych na jarmarkowy konkurs plastyczny Anieli grają dla Hospicjum. A nagrody laureatom wręczać będzie w sobotę, 16 grudnia sam Święty Mikołaj!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
English