ŚWIĄTECZNE PARADY

Targ Węglowy, godz. 17.00
w sobotę 23 listopada, w czwartek 5 grudnia i w każdy: poniedziałek, środę i piątek

sobota, 23 listopada 
PARADA PIERNIKOWA Z OKAZJI OTWARCIA JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO
Parada nawiązująca do tradycji związanych z ,,katarzynkowymi” zwyczajami, historią pierników, pachnąca przyprawami i zachęcająca do świątecznych przygotowań. Kostiumy w stylistyce średniowiecznego Gdańska. Gdańszczanie przygotowujący się do świąt i kupcy z orientu z cennym towarem. Krzykacze zachęcający do zakupów, bębniarze zwołujący gawiedź.

Tydzień pierwszy: 2, 4, 5, 6 grudnia
PARADY MIKOŁAJKOWE
Przygotowania do świąt wciąż trwają, a św. Mikołaj tuż tuż. W paradzie pojawi się doglądająca świątecznych wypieków Pani Mikołajowa, elfy-kucharze i „urzędnicy” mikołajowej poczty. 6 grudnia w roli głównej wystąpi św. Mikołaj ze swoją świtą.
Sponsor Parady Bożonarodzeniowej: 

Tydzień drugi: 9, 11, 13 grudnia
PARADY BAŚNIOWO-ZIMOWE
Parady w biało-srebnych kolorach, w których zobaczymy postacie z baśni Andersena: Królową Śniegu, Bzową babuleńkę, dziewczynkę z zapałkami, ale będą też diabły z czarodziejskim lustrem i żonglujące bałwanki.
Sponsorzy Parady Bożonarodzeniowej: 
 

Tydzień trzeci: 16, 18, 20 grudnia
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
Parady charakterem nawiązujące do grup kolędniczych z gwiazdą Turoniem, Aniołem, diabłem i innymi tradycyjnymi postaciami. Wszyscy śpiewają kolędy, nawołują się świątecznymi tekstami i okrzykami. W repertuarze kolędników również kolędy anglojęzyczne pozwalające na wspólne śpiewanie z zagranicznymi turystami. Kostiumy kolędników są kostiumami historycznymi, nawiązujące do starej miejskiej tradycji.
Sponsor Parady Bożonarodzeniowej:
 

 

English