Atrakcje

Świąteczne ozdoby i smakołyki, przedmioty z duszą, wenecka karuzela z rumakami, lodowisko, koło widokowe AmberSky, Anielski Młyn, Zaczarowana Kareta – to tylko niektóre atrakcje gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. I właśnie dlatego w grudniu najbardziej świątecznym miejscem w Gdańsku jest Targ Węglowy!

Cudowną atmosferę Jarmarku tworzy przede wszystkim jego atrakcyjne i budujące klimat „opakowanie”. Co roku pojawiają się kolejne dekoracje i ozdoby. Tegoroczną nowością jest koło widokowe AmberSky, wznoszące pasażerów na niebotyczną wysokość 50 metrów!

Bajkową scenerię Jarmarku dopełniają świecące bombki giganty, bramy wejściowe, renifery, wenecka karuzela z rumakami, lodowisko i Przystań pod jemiołą, gdzie w zgodzie z tradycją zakochani mogą się pocałować. Na Jarmarku spotkać też można gdańskie anioły i św. Mikołaja, pozującego do fotografii i wręczającego pamiątkowe pocztówki z dedykacją: Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!

Odświętnie udekorowane, drewniane kramy kuszą barwnymi ozdobami i aromatycznymi specjałami. Jest w czym wybierać: ozdoby choinkowe, upominki, rękodzieło, artystyczna biżuteria i ceramika, zabawki, ręcznie wykonane czapki, szaliki, maskotki. Nie brakuje smakołyków: wigilijnych pierogów, wędlin, bakalii, przypraw, świątecznej herbaty i słodyczy i nalewek. Można też skosztować aromatycznego grzańca w kolekcjonerskim, pamiątkowym kubku. Jarmarkowi od lat towarzyszy akcja charytatywna na rzecz dzieci objętych opieką gdańskich stowarzyszeń i fundacji.

W tak bajecznie świątecznym otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, wędrując świątecznymi uliczkami, które pojawiają się na Targu Węglowym tylko na ten zimowy czas:  Anielską, Czekoladową, Cynamonową i Pierwszej Gwiazdki, nie sposób nie poczuć atmosfery zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Urok gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego docenili eksperci z firmy Colliers International Group Inc., którzy w 2015 roku odwiedzali polskie jarmarki świąteczne. W przedstawionym przez nich raporcie przyznano mu zaszczytne drugie miejsce!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
English